Yhteystiedot

Myynti ja markkinointi

Toimitusjohtaja

Pekka Risikko

020 112 1201

pekka.risikko@hankintatukku.fi

Viestintäpäällikkö

Pirjo Toivokoski

020 112 1212

pirjo.toivokoski@hankintatukku.fi

Tuotepäällikkö

Anne Nuolivirta

020 112 1204

anne.nuolivirta@hankintatukku.fi

Markkinointipäällikkö

Sari Tuukki

020 112 1205

sari.tuukki@hankintatukku.fi

Markkinointiassistentti

Pamela Magnusson

020 112 1207

pamela.magnusson@hankintatukku.fi

Toimistopäällikkö

Eeva Oinonen

020 112 1206

eeva.oinonen@hankintatukku.fi

Myynti alueittain

Jari Tapola

0400 460 227

Uusimaa ja Itä-Suomi

jari.tapola@hankintatukku.fi

Sami Salo

0400 634 751

Pirkanmaa ja Varsinais-Suomi

sami.salo@hankintatukku.fi

Heli Ankkuri

040 772 7782

Pohjanmaa, Satakunta ja Keski- ja Pohjois-Suomi

heli.ankkuri@hankintatukku.fi

Apteekkimyynti

Nora Tuominen

0400 466 516

Avainasiakaspäällikkö, Satakunta, Varsinais-Suomi ja Länsi-Uusimaa

nora.tuominen@hankintatukku.fi

Marko Kyllästinen

0400 653 968

Itä-, Keski- ja Pohjois-Suomi

marko.kyllastinen@hankintatukku.fi

Tilauskeskus

Tilauskeskus

020 112 1250

tilauskeskus@hankintatukku.fi

Logistiikkakeskus

Logistiikkapäällikkö

Heidi Juvonen

020 112 1260

heidi.juvonen@hankintatukku.fi

Taloushallinto

Talousjohtaja

Lisbet Skogberg

020 112 1241

lisbet.skogberg@hankintatukku.fi

Laskutus

Kirsi Jokiluhta

020 112 1208

kirsi.jokiluhta@hankintatukku.fi

Tehdas

Tuotantojohtaja

Erja Elamo

020 112 1257

erja.elamo@hankintatukku.fi

Tuotantopäällikkö

Janne Rantala

0400 906 704

janne.rantala@hankintatukku.fi

Tuotantopäällikkö - nesteet

Leena Pitkänen

020 112 1290

leena.pitkanen@hankintatukku.fi

Tuotekehityspäällikkö

Ansa Viskari

020 112 1283

ansa.viskari@hankintatukku.fi

Käyttöpäällikkö

Jari Saarnikoski

020 112 1256

jari.saarnikoski@hankintatukku.fi

Laadunvarmistus

Vastuunalainen johtaja, Laadunvarmistuspäällikkö, proviisori

Anniina Pertovaara

020 112 1255

laadunvarmistus@hankintatukku.fi

Vienti

Vientijohtaja

Matti Kaarlas

020 112 1203

matti.kaarlas@hankintatukku.fi

Aluevientipäällikkö

Hanne Rönkkö

020 112 1209

hanne.ronkko@hankintatukku.fi

Aluevientipäällikkö

Johanna Heikkinen

020 112 1211

johanna.heikkinen@hankintatukku.fi