Försäljning och marknadsföring

Verkställande direktör

Arno Latvus
Tel. 020 112 1201
arno.latvus@hankintatukku.fi




Produkt manager

Anne Nuolivirta
Tel. 020 112 1204
anne.nuolivirta@hankintatukku.fi

Kommunikation manager

Pirjo Toivokoski
Tel. 020 112 1212
pirjo.toivokoski@hankintatukku.fi


                       Marknadsföringassistent 

                       Anu Ruokolainen
                       Tel. 020 112 1206
                       anu.ruokolainen@hankintatukku.fi

 
  

Beställning centrum

 Logistikcentrum


Maire Terri
Tel. 020 112 1250
maire.terri@hankintatukku.fi

Logistikchef

Heidi Juvonen
Tel. 020 112 1260
heidi.juvonen@hankintatukku.fi

  

Försäljären

 
                        Uusimaa ja Kymenlaakso

                        Jari Tapola
                        Tel. 0400 460 227
                        jari.tapola@hankintatukku.fi

Pirkanmaa ja Varsinais-Suomi

Sami Salo
Tel. 0400 634 751
sami.salo@hankintatukku.fi

Pohjois-Suomi, Kainuu ja Pohjois-Pohjanmaa

Saara Karppinen
Tel. 0400 586 834
saara.karppinen@hankintatukku.fi

Pohjanmaa, Satakunta ja Keski-Suomi

Heli Ankkuri
Tel. 040 772 7782
heli.ankkuri@hankintatukku.fi


                        Itä- ja Keski-Suomi

                        Marko Kyllästinen
                        Tel. 0400 653 968
                        marko.kyllastinen@hankintatukku.fi

 
  

Finansförvaltning

 
Finansdirektör

Lisbet Skogberg
Tel. 020 112 1241
lisbet.skogberg@hankintatukku.fi

Fakturering

Kirsi Jokiluhta
Tel. 020 112 1208
kirsi.jokiluhta@hankintatukku.fi

  

Fabrik

 
Fabriksdirektör

Pekka Salovaara
Tel. 020 112 1252
pekka.salovaara@hankintatukku.fi

                        Produktion manager

                        Erja Elamo
                        Tel. 020 112 1257
                        erja.elamo@hankintatukku.fi

Produktutvecklare, ansvarlig direktör

Ansa Viskari
Tel. 020 112 1283
ansa.viskari@hankintatukku.fi

Operation manager

Jari Saarnikoski
Tel. 020 112 1256
jari.saarnikoski@hankintatukku.fi

Produktionplanare   

Janne Rantala
Tel. 0400 906 704
janne.rantala@hankintatukku.fi

 

 


 Kvalitetssäkring

 

                        Kvalitetssäkring

                        Piia-Leena Kivelä
                        Tel. 020 112 1254
                        piia-leena.kivela@hankintatukku.fi

Farmaceut

Maareta Ahonen
Tel. 020 112 1255
maareta.ahonen@hankintatukku.fi

  

 Export

 
Export irektör

Matti Kaarlas
Tel. 020 112 1203
matti.kaarlas@hankintatukku.fi

 

                        Export manager

                        Hanne Rönkkö
                        Tel. 020 112 1209
                        hanne.ronkko@hankintatukku.fi

Export manager

Johanna Hukkanen
Tel. 020 112 1211
johanna.hukkanen@hankintatukku.fi