Myynti ja markkinointi

Toimitusjohtaja

Arno Latvus
Puh. 020 112 1201
arno.latvus@hankintatukku.fi

Viestintäpäällikkö

Pirjo Toivokoski
Puh. 020 112 1212
pirjo.toivokoski@hankintatukku.fi

Tuotepäällikkö

Anne Nuolivirta
Puh. 020 112 1204
anne.nuolivirta@hankintatukku.fi

Tuotepäällikkö

Sari Tuukki
Puh. 020 112 1205
sari.tuukki@hankintatukku.fi  

Markkinointiassistentti

Eeva Oinonen
Puh. 020 112 1206
eeva.oinonen@hankintatukku.fi

                      Markkinointiassistentti

                      Anu Ruokolainen
                      Puh. 020 112 1207
                      anu.ruokolainen@hankintatukku.fi

  

Tilauskeskus

 Logistiikkakeskus

Tilauskeskus

Maire Terri
Puh. 020 112 1250
maire.terri@hankintatukku.fi

Logistiikkapäällikkö

Heidi Juvonen
Puh. 020 112 1260
heidi.juvonen@hankintatukku.fi

  

Alue-edustajat

 
                        Uusimaa ja Kymenlaakso

                        Jari Tapola
                        Puh. 0400 460 227
                        jari.tapola@hankintatukku.fi

Pirkanmaa ja Varsinais-Suomi

Sami Salo
Puh. 0400 634 751
sami.salo@hankintatukku.fi

 Pohjois-Suomi, Kainuu ja Pohjois-  Pohjanmaa

                        Kristina Lehtimäki
                        Puh. 0400 586 834
                        kristina.lehtimaki@hankintatukku.fi

Pohjanmaa, Satakunta ja Keski-Suomi

Heli Ankkuri
Puh. 040 772 7782
heli.ankkuri@hankintatukku.fi

Itä- ja Keski-Suomi

Marko Kyllästinen
Puh. 0400 653 968
marko.kyllastinen@hankintatukku.fi

 
  

Taloushallinto

 
Talousjohtaja

Lisbet Skogberg
Puh. 020 112 1241
lisbet.skogberg@hankintatukku.fi

Laskutus

Kirsi Jokiluhta
Puh. 020 112 1208
kirsi.jokiluhta@hankintatukku.fi

  

Tehdas

 
Tehtaanjohtaja

Pekka Salovaara
Puh. 020 112 1252
pekka.salovaara@hankintatukku.fi

                       Tuotantopäällikkö

                       Erja Elamo
                       Puh. 020 112 1257
                       erja.elamo@hankintatukku.fi

Tuotekehityspääll., vastuunalainen johtaja

Ansa Viskari
Puh. 020 112 1283
ansa.viskari@hankintatukku.fi

Käyttöpäällikkö

Jari Saarnikoski
Puh. 020 112 1256
jari.saarnikoski@hankintatukku.fi

Tuotannonsuunnittelija  

Janne Rantala
Puh. 0400 906 704
janne.rantala@hankintatukku.fi

 

 Laadunvarmistus

 

Laadunvarmistuspäällikkö

Piia-Leena Kivelä
Puh. 020 112 1254
piia-leena.kivela@hankintatukku.fi

Laadunvarmistusfarmaseutti

Maareta Ahonen
Puh. 020 112 1255
maareta.ahonen@hankintatukku.fi

  

 Vienti

 
Vientijohtaja

Matti Kaarlas
Puh. 020 112 1203
matti.kaarlas@hankintatukku.fi

 
                       Aluevientipäällikkö

                      Hanne Rönkkö
                      Puh. 020 112 1209
                      hanne.ronkko@hankintatukku.fi

Aluevientipäällikkö

Johanna Hukkanen
Puh. 020 112 1211
johanna.hukkanen@hankintatukku.fi